Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii – finał dla naszej pielęgniarki - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Miło nam poinformować, że Pani Paulina Kasperska, pielęgniarka Kliniki Geriatrii zgłosiła swój autorski projekt „Bransoletka ochroni kaniule” w prestiżowym międzynarodowym konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii i dotarła do etapu finałowego. Pani Paulina ma 25 lat, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu z dziedziny pielęgniarstwa, jest studentką studiów doktoranckich w Klinice Geriatrii.

Za swój autorski projekt – dostrzeżenie ważnego problemu pacjentów z demencją i pobudzeniem oraz pomysł na uniknięcie ryzyka wyrwania wenflonu Pani Paulina otrzymała wyróżnienie i nagrodę w postaci tabletu od Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium skierowane wyłącznie do studentek i studentów oraz osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej. Nagroda została ustanowiona w 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako urodzinowy prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii. Stypendium jest przyznawane co roku i obecnie ubiegać się o nie mogą kandydaci ze Szwecji, Finlandii, Polski oraz Niemiec. Stypendium ma na celu sprostanie jednemu z największych wyzwań przyszłości dzięki przedstawieniu pomysłów i umiejętności, które przyczynią się do zapewniania dobrej i trwałej opieki osobom starszym. Kluczem do sukcesu w tym zakresie jest przyciąganie osób z odpowiednimi umiejętnościami, które staną się wykwalifikowanymi absolwentami kierunków studiów o ogromnym znaczeniu dla opieki zdrowotnej.