VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W imieniu Prezydium Zarządu  Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu (PTUM) oraz Kliniki Neurologii Collegium Medicum UMK serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu w Bydgoszczy. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji, która odbędzie się w dniach 21-22 IX 2017 r w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy,  jest interdyscyplinarna problematyka udaru mózgu u pacjentów w młodym wieku, a grono wykładowców zaszczycą eksperci z kraju i z zagranicy. W programie przewidziana jest m.in. sesja nt. chorób mózgowo-naczyniowych u dzieci i młodzieży, współorganizowana z Zespołem ds. Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych PAN. Ponadto podczas forum, tradycyjnie poruszane będą aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia udaru mózgu oraz odbędą się liczne sesje satelitarne. Nowością w programie zjazdu będą sesje poranne: interaktywne warsztaty poświęcone leczeniu trombolitycznemu udaru mózgu oraz sesja nt. diagnostyki i leczenia zatorowości paradoksalnej.