O interakcjach białkowych po angielsku - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

20 czerwca 2013 r. odbędzie się seminarium naukowe pt. „Prediction of Interaction Sites in Soluble and Membrane Proteins”, które poprowadzi prof. dr hab. Jarosław Meller, pracownik University of Cinncinnati (USA) oraz Katedry Informatyki Stosowanej Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Seminarium odbędzie się w języku angielskim. Zapraszamy zainteresowanych 20 czerwca 2013 r. o godz. 10:00 do budynku dydaktycznego Patomorfologii (sala 309) przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy. Seminarium dotyczyć będzie interakcji pomiędzy białkami, które odgrywają kluczową rolę w zrozumieniu funkcji białek. Dotychczasowe metody badania dostarczają nie do końca wymiernych i precyzyjnych rezultatów. Wykład przybliży sposoby ulepszenia już istniejących metod poprzez obliczeniowe podejście do przewidywania i planowania obszarów interakcji białek w kontekście szlaku transdukcji.