Szukaj

Profesor Tomasz Drewa dumny z pracy swojego zespołu endoskopowego, dr med. Jaunusz Tyloch w środku i dr Cezary Kobajło. W tle jedna z najnowocześniej wyposażonych pracowni urologii endoskopowej w regionie.

Oczekiwany postęp w leczeniu kamicy nerkowej –  Dziękujemy naszym urologom

W październiku 2017 roku wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów z wspólnej inicjatywy prof. Zbigniewa Włodarczyka (Kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej) i prof.  Tomasza Drewy przeprowadzono zabieg usunięcia kamieni nerkowych z nerki przeszczepionej. Jest to rzadko wykonywana procedura zarezerwowana jedynie dla dysponujących dużym doświadczeniem centrów urologicznych. Od teraz cierpiący na kamice nerkową pacjenci po przeszczepie nerki mogą odbyć skutecznie leczenie w Bydgoszczy. Zabieg wykonał dr Cezary Kobajło pod bacznym nadzorem swojego mentora dr Janusza Tylocha, który już w latach 80, jako pierwszy w regionie, wprowadził nowoczesne endoskopowe sposoby leczenia kamicy nerkowej. Szkoła endoskopii i ultrasonografii urologicznej zapoczątkowana przez dr Janusza Tylocha wytycza do teraz standardy leczenia i diagnozowania chorób układu moczowego. Cieszymy się, że pacjenci mogą korzystać z bogatego doświadczenia klinicznego Doktora.

 

Profesor Tomasz Drewa wraz z doktorem Michałem Bryczkowskim po zakończonej sukcesem operacji.

Nowa operacja w Klinice Urologii

W dniu 30 października w naszej Klinice Prof. Tomasz Drewa wraz  Dr. Michałem Bryczkowskim przeprowadzili  pierwszą w Bydgoszczy i w regionie  laparoskopową adenomektomię (usunięcie przerośniętego obszaru prostaty-gruczolaka). Dołączyliśmy do elity klinik w Europie, w których wykonuje się ten rodzaj zabiegu. Krótki okres hospitalizacji i rekonwalescencji oraz niewielkie dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym pozwalają pacjentom szybko zapomnieć o leczeniu i powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Konsekwentnie realizowaną wizją Prof. Drewy jest uczynienie z Kliniki Urologii Szpitala Jurasza nowoczesnego ośrodka urologicznego tak aby nasi pacjenci bez opóźnień mogli korzystać z najnowszych osiągnięć urotechnologii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Profesor Tomasz Drewa w trakcie wykładu

Inspirujący wykład prof. Drewy w Pilźnie

W dniu 19 października prof. Tomasz Drewa w ramach konferencji CEM (Central Europen Meeting) Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w Pilznie przeprowadził inspirujący wykład zatytułowany ‘Role of scientific journals  journals in education and research in 21st century” – “Rola urologicznych czasopism naukowych w nauce i badaniach w 21 wieku”.

Prof. Drewa łączy w swojej pracy działalność naukową z bogatym doświadczeniem z zakresu chirurgii laparoskopowej i robotycznej, której w Polsce jest pionierem. Na konferencji prof. Drewa udzielał błyskotliwych rad i wskazywał kierunki dalszego rozwoju Urologii w Europie i na świecie.

7

Przełomowa operacja

W dniu w 12.06.2017 w ramach corocznego Kongresu Naukowego PTU Prof. Drewa wykonał pierwsze w Polsce transmitowane na żywo usunięcie pęcherza moczowego z powodu raka przy użyciu systemu Da-Vinci. Serdecznie gratulujemy historycznego sukcesu!!!

Resized_20170804_093311

Druk Nerek 3D

Od lipca 2017 przy współpracy z UTP uruchomiliśmy pilotażowy program trójwymiarowego druku nerek z guzem nowotworowym. Trójwymiarowy model chorej nerki ułatwi pacjentowi pełne zrozumienie sposobu leczenia, który polega na usunięciu guza z zachowaniem zdrowego miąższu nerki tzw. częściowa nefrektomia.