Mała Ela wśród nagrodzonych w konkursie „Szpital w UE oczami małego pacjenta” - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Miło nam poinformować, że nasza mała pacjentka Elżbieta Leśniak otrzymała wyróżnienie w organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia konkursie pn. Szpital w Unii Europejskiej oczami małego pacjenta. 7-letnia Ela przygotowała pracę pod tytułem „Dzień w szpitalu”. Razem z mamą wybrała się do Warszawy na Galę wręczenia nagród. 1 czerwca w blasku fleszy i na specjalnie przygotowanej scenie laureaci konkursu odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Ministra Zdrowia – Pani Ewy Kopacz. Następnie z rodzicami i opiekunami odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wręczenie nagród było częścią Gali zorganizowanej przez Ministerstwo Zdrowia z okazji Dnia Dziecka. Liczne atrakcje pozwoliły dzieciom miło i aktywnie spędzić czas. W programie były m.in. warsztaty edukacyjno – rekreacyjne, tory przeszkód, mini golf oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Radości i wzruszenia z okazji sukcesu dzieci nie kryli rodzice i opiekunowie Laureatów konkursu plastycznego, którzy przybyli do Ministerstwa Zdrowia z całej Polski.