Przyłączamy się do akcji „Bydgoszcz kocha recykling” - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii – czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)! Zbierajmy je więc!  Doskonałą okazją do zbiórki baterii jest akcja pt. „Kocham recykling”, organizowana w Walentynki -Dzień Zakochanych – 14 lutego w 40 miastach w całej Polsce, w tym, w Bydgoszczy! Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski – znany ekolog i podróżnik, zaprasza do udziału, obiecując, że każdy kto przyniesie zużyte baterie dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serca. To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Partnerem akcji w Bydgoszczy jest Europejska Platforma Recyklingu – firma organizująca zbiórkę i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii .W przeprowadzenie Eko-Walentynek zaangażował się Projektor-wolontariat studencki wspólnie z Biblioteką Główną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Do 14 lutego włącznie zbieramy zużyte baterie – w podziękowaniu nasi mali pacjenci obdarowani zostaną serduszkowymi lizakami.