Zostań lekarzem czyli Dzień Przedsiębiorczości w Szpitalu Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

9 kwietnia odbyła się kolejna edycja „Dnia Przedsiębiorczości” Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza. Do udziału w jednodniowej praktyce zgłosiło się ponad 80 uczniów z klas o profilu medycznym VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Podzieleni na kilkuosobowe grupy spędzili dzień w wybranych przez siebie klinikach i zakładach, przyglądając się pracy lekarzy, poznając tajniki przeprowadzania badań i zabiegów. Mogli również zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz aparaturę medyczną, wykorzystywaną do najbardziej skomplikowanych operacji chirurgicznych czy zabiegów ortopedycznych. Szpital bierze udział w Dniu Przedsiębiorczości już po raz piąty. W poprzednich edycjach, uhonorowani zostaliśmy statuetką na Gali Przedsiębiorczości organizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.