Wizyta Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

6 maja br., Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Klinikę Psychiatrii Szpitala Jurasza. Wizyta związana była z problematyką opieki psychologicznej i psychiatrycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Minister zapowiedział budowę kompleksowego modelu opieki psychiatryczno-psychologicznej nad dzieckiem.  – Pierwszy poziom referencyjności to poradnie środowiskowe, gdzie można uzyskać opiekę psychologa. To są psychoterapie, zajęcia grupowe, ale bardzo ważnym elementem jest powiązanie tego zespołu z ośrodkiem szpitalnym, który ma być tym ostatnim, trzecim poziomem referencyjnym. Wskazał również na potrzebę tworzenia kolejnych tego typu ośrodków w całym województwie.

W drugiej części spotkania minister odwiedził również Szpitalny Oddział Ratunkowy.