Zmarł Profesor Leszek Szadujkis-Szadurski - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

9 kwietnia 2014 r. zmarł prof. dr hab. n. med. Leszek Szadujkis-Szadurski wieloletni pracownik Katedry i Zakładu Farmakologii i Terapii na Wydziale Lekarskim. Tworzył bydgoską szkołę farmakologii rozpoznawalną i cenioną nie tylko w kraju. Był nauczycielem wielu pokoleń lekarzy i farmaceutów. Uczył zdroworozsądkowego podejścia do leczenia. Pod kierunkiem Profesora 20 osób uzyskało stopień naukowy doktora. Działalność dydaktyczną w Bydgoszczy Profesor rozpoczął w 1976 r. Został tu oddelegowany jako organizator Zakładu Farmakologii Filii, a następnie II Wydziału Lekarskiego w Bydgoszczy AM w Gdańsku. W 1984 r., wraz z powstaniem Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Profesor objął stanowisko kierownika Katedry i Zakładu Farmakologii i Terapii. Profesor pełnił również funkcję prodziekana ds. studenckich oraz konsultanta w dziedzinie farmakologii klinicznej w województwie kujawsko-pomorskim (1999); ponadto w latach 1976-1993 pełnił funkcję opiekunka studenckich kół naukowych w Bydgoszczy. Był członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Europen Society Clinical Investigations, Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego. W uznaniu zasług został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi. Jego wykłady gromadziły tłumy studentów, a publikacje były znane i cenione za granicą. Przez 39 lat dzielił się z nami swoją wiedzą. Był wspaniałym człowiekiem, lekarzem, pedagogiem. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 15 kwietnia 2014 r. o godz. 12:15 na Cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy.
prof. dr hab. n. med. Leszek Szadujkis-Szadurski