Stentgraft Arch-Branch3 po raz pierwszy w Bydgoszczy - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W Klinice Chirurgii Naczyniowej i Angiologii wykonano zabieg implantacji stentgraftu do łuku aorty, podczas którego po raz pierwszy użyto protezy Arch-Branch3 z odgałęzieniami (branche) do naczyń dogłowowych. Zabieg przeprowadzili prof. Arkadiusz Jawień, kierownik kliniki, dr Remigiusz Tomczyk z Kliniki Kardiochirurgii wraz z zespołem. Nadzór merytoryczny nad zabiegiem sprawował prof. Piotr Kasprzak z Kliniki Chirurgii Naczyniowej Uniwersytetu w Ratyzbonie. Implantacja stentgraftu zakończyła się pełnym sukcesem. Klinika Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Szpitala Jurasza od wielu lat skutecznie leczy pacjentów z tętniakiem umiejscowionym w okolicy piersiowej i brzusznej. W celu jego wykrycia prowadzimy profilaktyczne bezpłatne badania przesiewowe, dzięki którym można wykryć niebezpieczeństwo tętniaka na wczesnym etapie oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.