Szukaj

Komunikat dla Pacjentów

Uprzejmie informujemy, że dzień 4 maja 2021 r. (wtorek) w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza jest dniem wolnym od pracy – za przypadający w sobotę 1 maja 2021 r. dzień świąteczny. W związku z powyższym administracja szpitala, poradnie specjalistyczne (w tym rejestracja) i pracownie diagnostyczne będą w tym dniu NIECZYNNE.

Nominacja profesorska dla prof. Dariusza Grzanki

Miło nam poinformować, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 kwietnia 2021 r. nominację profesorską otrzymał Pan prof. dr hab. n. med. Dariusz Grzanka, Kierownik Zakładu Patomorfologii Klinicznej Szpitala Jurasza. Prof. dr hab. n. med. Dariusz Grzanka (44 lata) – ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy, stopień doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2005,

Profesor Aleksander Araszkiewicz w Bydgoskiej Alei Autografów

19 kwietnia 2021 r., w dniu 675 urodzin Bydgoszczy prof. Aleksander Araszkiewicz, Kierownik Kliniki Psychiatrii Szpitala Jurasza uroczyście odsłonił swój autograf w Bydgoskiej Alei Autografów. Tegoroczna uroczystość z powodu epidemii miała charakter bardziej kameralny, jednak na odsłonięciu nie mogło zabraknąć najważniejszych gości oraz włodarzy miasta. – Większego wyróżnienia do tej pory nie otrzymałem,

Czym jest prehabilitacja – nowa granica dla przedoperacyjnej kwalifikacji pacjentów

21 kwietnia 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji transmisję wykładu dr hab. Katarzyny Sierakowskiej, prof. UMK, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Jurasza pt.: „Czym jest prehabilitacja – nowa granica dla przedoperacyjnej kwalifikacji pacjentów” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. Transmisja będzie prowadzona na oficjalnym kanale Collegium Medicum UMK w serwisie społecznościowym YouTube → Playlista: Medyczna Środa XXIX edycja online.

Kwietniowy numer biuletynu Nasz Szpital

Na naszej stronie internetowej dostępna jest już wersja elektroniczna 34 numeru biuletynu Nasz Szpital. Znajdą w nim Państwo najnowsze informacje z życia Szpitala Jurasza, ciekawe wywiady i bieżące wydarzenia medyczne. Zapraszamy do lektury.

Zaproszenie na konferencję

5 czerwca 2021 r., rozpocznie się  5. edycja International Medical Interdisciplinary Conference iMEDIC 2021. To naukowy kongres medyczny o charakterze interdyscyplinarnym, organizowany przez studentów i doktorantów Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Kongres jest organizowany przez Samorząd Doktorantów Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii CM UMK. Tradycyjnie, w tegorocznej edycji kongres będzie składał się z trzech głównych bloków tematycznych,

Kolejne kliniki naszego szpitala zostaną wyremontowane

Ruszyły prace remontowe projektu pn. „Poprawa dostępności i jakości usług w zakresie leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych poprzez remont i doposażenie Klinik i Zakładów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Działania 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych. 10 marca 2021 r.

Informacja o badaniu opinii pacjentów

Uprzejmie informujemy, że Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza rozpoczął prowadzenie badania ankietowego on-line, sondującego opinie i oczekiwania pacjentów lub opiekunów pacjentów, związane z hospitalizacją w naszym szpitalu. Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy. Kwestionariusz ankiety otrzymuje każdy pacjent lub opiekun pacjenta w chwili założenia historii choroby. Link do ankiety przesyłany jest automatycznie za pomocą SMS na wskazany numer telefonu.

Koncert dla pracowników i pacjentów naszego szpitala

Bursa nr 1 w Bydgoszczy w ramach projektu „Pokoloruj ze mną świat” zaprasza na mini koncert naszego wychowanka Kamila Buda wspólnie z zespołem „Piwniczanie” z Osieka pod kierunkiem Pani Danuty Błażejczak, adresowany do Medyków, Personelu Medycznego i Pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenie tego niezwykle pięknego filmu:

 

Nowoczesny sprzęt medyczny w Klinice Chorób Oczu

Klinika chorób Oczu wzbogaciła się o dwa nowe zaawansowane technologicznie urządzenia od firmy Quantel Medical Polska. Nasi pacjenci mają możliwość korzystania z kompleksowych badań USG za pomocą aparatu ABSolu, wyróżniającego się innowacyjną 5-cio pierścieniową sondą, która gwarantuje najwyższą jakość badań. Ponadto wśród zakupionych sprzętów znalazł się również podprogowy laser siatkówkowy EasyRet, który pomoże naszym pacjentom cierpiącym na schorzenia siatkówki.