Szukaj

uDARuj zdrowie!

Studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Neurologii Collegium Medicum UMK, pod opieką Kierownika Kliniki Neurologii Szpitala Jurasza dr. hab. n. med. Grzegorza Kozery, poprowadzą kampanię edukacyjną „uDARuj zdrowie” skierowaną do uczniów szkół oraz seniorów w zakresie udaru mózgu. Udar mózgu to główna przyczyna trwałej niepełnosprawności i czwarta przyczyna zgonów osób dorosłych. Każdego roku choroba dotyka w Polsce blisko 90 000 osób rocznie,

Konkurs „Supertalenty w Medycynie”

Celem prestiżowego konkursu „Supertalenty w Medycynie” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny” od 2012 roku, jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy (do 39 roku życia), którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 9 kwietnia 2018 r. 

Nie pomijaj, doceniaj, daj im szansę! 8 marca Światowy Dzień Nerki.

Jak co roku Klinika Nefrologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy wspiera obchody Światowego Dnia Nerki (World Kidney Day) będącego wspólną inicjatywą Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego (ISN) oraz Międzynarodowej Federacji Fundacji Nerek (IFKF). Światowy Dzień Nerki przypadający w tym roku 8 marca czyli w Międzynarodowym Dniu Kobiet daje nam okazję do refleksji na temat znaczenia zdrowia kobiet a w szczególności zdrowia kobiecych nerek.

Medyczna Środa tym razem o komunikacji z pacjentem

7 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na pierwszy w tej edycji wykład dr. n. farm. Piotra Merksa „Nowa jakość w komunikacji z pacjentami – System OPFARM Soft-Nova oraz System Indywidualnego Etykietowania Leków (SIEL) – Lekolepki” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz.

Podaruj komuś życie – dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954). W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji obchodzony był w roku 2005 właśnie w naszym szpitalu. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez pana profesora Zbigniewa Włodarczyka –

Zapraszamy na wykład z cyklu Medyczna Środa

Dziś o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza pt. „Co oznacza utrata tożsamości ja?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. Wstęp wolny. Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Zmarł Profesor Józef Kałużny

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. dr. hab. n. med. Józefa Kałużnego, będącego jednym z twórców Akademii Medycznej w Bydgoszczy i jej rektorem w latach 1990-1996. Profesor Józef Kałużny urodził się 17 marca 1940 r. W 1964 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 1979 roku był kierownikiem Kliniki Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im.

Dr hab. med. Maciej Słupski i mgr Monika Siekierka nominowani do nagrody Osobowość Roku 2017

Miło nam poinformować, że dr hab, n. med. Maciej Słupski oraz mgr Monika Siekierka zostali nominowani do nagrody Osobowość Roku 2017. To kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Gazety Pomorskiej, w którym zostają docenione nietuzinkowe osobowości województwa kujawsko-pomorskiego. Laureatów wybierają swoimi głosami czytelnicy. Plebiscyt jest okazją do zaprezentowania ludzi oraz ich dokonań, które zasługują na wyróżnienie i docenienie.

Szpital Jurasza wśród najlepiej zinformatyzowanych szpitali w Polsce

Milo nam poinformować, że Szpital Uniwersytecki nr 1 osiągnął 5 poziom dojrzałości cyfrowej w oparciu o model EMRAM, stając się jednym z najlepiej zinformatyzowanych szpitali podległych Ministerstwu Zdrowia. Prestiżowe wyróżnienie szpital otrzymał 15 grudnia w Warszawie podczas zorganizowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia konferencji: „Informatyzacja podmiotów leczniczych – dojrzałość cyfrowa i bezpieczeństwo danych”. Była to druga w historii konferencja w ramach cyklu Akademii CSIOZ,

Komunikat dla Pacjentów

Uprzejmie informujemy, że dzień 2 stycznia 2018 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza jest dniem wolnym od pracy – za przypadające w sobotę 6 stycznia 2018 r. Święto Trzech Króli. W związku z powyższym administracja szpitala, poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne będą w tym dniu NIECZYNNE.