Szukaj

Tętniak aorty brzusznej- przyjdź i zbadaj się 14 i 15 grudnia w Juraszu!

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy rozpoczyna akcję bezpłatnych badań, które pozwolą wykryć tętniaka aorty brzusznej. Na badanie może zgłosić się każdy mieszkaniec regionu po ukończeniu 65 r.ż. Badanie polega na wykonaniu USG okolic brzucha. Jest bezinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia pacjenta. Aorta jest główną tętnicą naszego ciała,

Kapsuła Badań Zmysłów nagrodzona!

Miło nam poinformować, że podczas organizowanych w Tokio targach Japan Design, Idea & Invention Expo-2018, World Invention Intellectual Property Associations Jury konkursowe przyznało Kapsule Badań Zmysłów Złoty Medal i Nagrodę Best International Design Award. Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii naszego szpitala, jako partner projektu INNOSENSE w ramach projektu STRATEGMED Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wraz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu (lider projektu) oraz Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską uczestniczyła w realizacji budowy Kapsuły Badań Zmysłów – innowacyjnego systemu kontroli zdrowia.

Komunikat dotyczący funkcjonowania Szpitala Jurasza w dniu 12 listopada 2018 r.

W związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 24 października 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej informujemy, że zaplanowane na dzień 12 listopada świadczenia medyczne w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A Jurasza (hospitalizacje, zabiegi, porady ambulatoryjne oraz badania diagnostyczne) będą realizowane zgodnie z planem.

Zaburzenia erekcji – nowe metody leczenia

W dniach 8-9 listopada w Trojanowie odbędą się praktyczne warsztaty z zakresu nowoczesnych metod leczenia zaburzeń erekcji: leczenie falą uderzeniową LiSWT oraz implantacji protez prącia. Jednym z prowadzących będzie dr Piotr Paweł Świniarski z Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza. Pan doktor będzie szkolił urologów z całej Polski w zakresie nowoczesnych protez prącia, które w ostatnim czasie zostały z powodzeniem wszczepione pacjentom kliniki.

Pacjent z zaburzeniami endokrynologicznymi – punkt widzenia anestezjologa, endokrynologa, radiologa i chirurga.

Zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu Anestezjologia Interdyscyplinarna. Tym razem tematem przewodnim będzie pacjent z zaburzeniami endokrynologicznymi z punktu widzenia  anestezjologa, endokrynologa, radiologa i chirurga. Konferencja odbędzie się 6 grudnia 2018 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 96. Organizatorami spotkania są: Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, 

Dr Jan Adamowicz w Young Academic Urologists

Miło nam poinformować, 16 października br., dr med. Jan Adamowicz, lekarz Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza został wybrany do  „Young Academic Urologists” Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Jest to prestiżowa grupa badawcza, w której członkostwo jest nadawane urologom poniżej 40 roku życia z wyróżniającymi się osiągnięciami naukowymi w Europie. Dr Adamowicz został członkiem sekcji urologii rekonstrukcyjnej.

Prof. Tomasz Drewa w Węgierskim Towarzystwie Urologicznym

Miło nam poinformować, że w dniu 18.10.2018 r., podczas trwania 23 Kongresu Węgierskiego Towarzystwa Urologicznego Profesor Tomasz Drewa, kierownik Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza otrzymał tytuł członka honorowego Stowarzyszenia na wniosek Prof. Petera Nyirady, kierownika Kliniki Urologii Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie. Gratulujemy.

Prof. Aldona Kubica Ambasadorem Zdrowia 2018

16 października Instytut Biznesu przyznał prestiżowe nagrody Ambasadorów Zdrowia 2018 . Podczas uroczystości nagrodzono czterech lekarzy, dwie instytucje z branży medycznej oraz jednego Ambasadora Innowacji. W gronie laureatów znalazła się Pani prof. Aldona Kubica Kierownik Zakładu Promocji Zdrowia  Szpitala Jurasza. Tytuł Ambasadora Zdrowia 2018 trafił do najciekawszych osobowości i organizacji z obszaru medycyny. Doceniono tych,

Udaru mózgu – punkt widzenia anestezjologa, neurologa, radiologa interwencyjnego i prawnika

Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Klinika Neurologii oraz Katedra i Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Jurasza zapraszają na konferencję naukowo-szkoleniową z cyklu Anestezjologia InterdyscyplinarnaAnestezjologia Interdyscyplinarna: terapia endowaskularna udaru mózgu – punkt widzenia anestezjologa, neurologa, radiologa interwencyjnego i prawnika.  Konferencja odbędzie się 5 października 2018 r.

Światowy Dzień Serca

Zapraszamy na bydgoskie obchody Światowego Dnia Serca. Impreza pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, odbędzie się 29 września 2018 r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w godz. 10:00 – 18:00. Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia,