Szukaj

Prof. Arkadiusz Jawień Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

Miło nam poinformować, że 15 czerwca 2018 r. prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień Kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii naszego szpitala objął funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej na kadencję 2018-2020. Profesor Arkadiusz Jawień specjalizuje się w chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii. Główne zainteresowania naukowe Profesora to chirurgia wewnątrznaczyniowa, badania przesiewowe w tętniaku aorty brzusznej,

Dr Jan Adamowicz laureatem prestiżowej nagrody im. prof. Tadeusza Krzeskiego

Miło nam poinformować, że dr Jan Adamowicz, lekarz z Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej naszego szpitala został laureatem najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Urologicznego za najlepszą pracę doktorską obronioną przez członka PTU. Jego praca pt. „Próba odtworzenia środowiska dla prawidłowej regeneracji ściany pęcherza moczowego, badania eksperymentalne” uzyskała najwyższą notę Kapituły im.

Transplantologia – punkt widzenia anestezjologa, chirurga i prawnika

Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z Katedra i Kliniką Transplantologii i Chirurgii Ogólnej oraz Kliniką Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy serdeczne zaprasza  na konferencję, naukowo-szkoleniową pt. „Transplantologia – punkt widzenia anestezjologa, chirurga i prawnika”, która odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Hotelu „City”.

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018  r. w Hotelu City Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy pielęgniarki pracujące w chirurgii ogólnej i naczyniowej, na oddziałach zabiegowych, pielęgniarki środowiskowe, fizjoterapeutów, rehabilitantów, lekarzy i innych przedstawicieli zawodów medycznych zainteresowanych tematyką Konferencji.

5 km w stronę Życia

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym Bieg w stronę Życia organizowany przez Katedrę i Zakład Opieki Paliatywnej Szpitala Jurasza. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Gwarantujemy atrakcyjną trasę biegową w Myslęcinku,

Zasłużony Dawca Przeszczepu podróżuje bezpłatnie bydgoską komunikacją miejską

Miło nam przekazać informację, że decyzją Rady Miasta Bydgoszczy od 22.05.2018 r. zostaje rozszerzony katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zwolnieni z opłat będą Zasłużeni Dawcy Przeszczepu – na podstawie legitymacji „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” wydanej przez ministra właściwego do spraw zdrowia wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby uprawnionej.

Urologia z drugim miejscem w Rankingu WPROST

Miło na poinformować, że w opublikowanym w ostatnim numerze tygodnika WPROST Rankingu „Szpitale 2018” Klinika Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza i zajęła drugie miejsce w Polsce. Tym samym znaleźliśmy się w czołówce najlepszych ośrodków leczenia chorób układu moczowego. Klinika Profesora Tomasza Drewy zajęła również drugie miejsce w kategorii Duże operacje urologiczne. Serdecznie gratulujemy.

Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej pt. „Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2018 roku i jest zorganizowana z okazji XX-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematyka konferencji będzie obejmowała szeroką problematykę z zakresu nauk o zdrowiu w XXI wieku,

uDARuj zdrowie!

Studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Neurologii Collegium Medicum UMK, pod opieką Kierownika Kliniki Neurologii Szpitala Jurasza dr. hab. n. med. Grzegorza Kozery, poprowadzą kampanię edukacyjną „uDARuj zdrowie” skierowaną do uczniów szkół oraz seniorów w zakresie udaru mózgu. Udar mózgu to główna przyczyna trwałej niepełnosprawności i czwarta przyczyna zgonów osób dorosłych. Każdego roku choroba dotyka w Polsce blisko 90 000 osób rocznie,

Konkurs „Supertalenty w Medycynie”

Celem prestiżowego konkursu „Supertalenty w Medycynie” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny” od 2012 roku, jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy (do 39 roku życia), którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 9 kwietnia 2018 r.