Szukaj

Prof. Aldona Kubica Ambasadorem Zdrowia 2018

16 października Instytut Biznesu przyznał prestiżowe nagrody Ambasadorów Zdrowia 2018 . Podczas uroczystości nagrodzono czterech lekarzy, dwie instytucje z branży medycznej oraz jednego Ambasadora Innowacji. W gronie laureatów znalazła się Pani prof. Aldona Kubica Kierownik Zakładu Promocji Zdrowia  Szpitala Jurasza. Tytuł Ambasadora Zdrowia 2018 trafił do najciekawszych osobowości i organizacji z obszaru medycyny. Doceniono tych,

Udaru mózgu – punkt widzenia anestezjologa, neurologa, radiologa interwencyjnego i prawnika

Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Klinika Neurologii oraz Katedra i Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Jurasza zapraszają na konferencję naukowo-szkoleniową z cyklu Anestezjologia InterdyscyplinarnaAnestezjologia Interdyscyplinarna: terapia endowaskularna udaru mózgu – punkt widzenia anestezjologa, neurologa, radiologa interwencyjnego i prawnika.  Konferencja odbędzie się 5 października 2018 r.

Światowy Dzień Serca

Zapraszamy na bydgoskie obchody Światowego Dnia Serca. Impreza pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, odbędzie się 29 września 2018 r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w godz. 10:00 – 18:00. Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia,

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski z wizytą w Szpitalu Jurasza

21 września 2018 r. nasz szpital gościł Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wizyta ministra związana była z podpisaniem umowy na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dofinansowanie zostało zrealizowane w ramach IX Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 405 000,00 zł, w tym: 344 250,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wniosek o dofinansowanie nr POIS.09.01.00-00-0296/18 na realizację projektu pozakonkursowego pn.

Model 3D wykorzystany podczas operacji w Klinice Urologii

W dniu 10.09.2018 przeprowadzono w Klinice Urologii usunięcie guza nerki z wykorzystaniem nawigacji śródoperacyjnie w oparciu o model 3D chorego narządu. Jest to przełomowa technologia rozwijana dzięki współpracy z Zakładem Inżynierii Biomedycznej UTP kierowanym przez pana prof. Tomasza Topolińskiego. Częściowa resekcja nerki wraz z guzem nowotoworowym wymaga precyzyjnego rozpoznania anatomii, tak aby nie uszkodzić zdrowych struktur narządu.

Profesor Arkadiusz Jawień w Alei Bydgoskich Autografów

8 września aleja „Bydgoskich Autografów” na ul. Długiej wzbogaciła się o trzy kolejne nazwiska. Wśród posiadaczy autografów są już znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy czy przedstawiciele świata kultury. Aleję zapoczątkowały tabliczki Ireny Szewińskiej, Jerzego Hoffmana, Adama Sowy, Rafała Blechacza i Zbigniewa Bońka.W tym roku bydgoszczanie zaproponowali 18 ważnych dla miasta osób, które swoją pracą i działalnością sławią dobre imię Bydgoszczy.

Każdy może mieć swój Everest – wyprawa w Himalaje z udziałem naszego lekarza

11 listopada 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu uroczystości i wydarzeń, jakie będą w tym czasie organizowane znalazł się wyjątkowy projekt – Polskie Himalaje 2018. Składać się będzie z trzech elementów: supermaratonu w stolicy Nepalu Katmandu, trekkingu do bazy pod Everestem oraz narodowej wyprawy na szczyt. Jak podkreślili pierwsi jego zdobywcy zimą Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki (17 lutego 1980),

Dr Karolina Obońska Kardiologiem Roku 2018!

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji plebiscytu Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej „Hipokrates Kujaw i Pomorza” w kategorii Kardiolog Roku pierwsze miejsce zajęła Pani dr n. med. Karolina Obońska z Kliniki Kardiologii naszego szpitala. Serdecznie gratulujemy.

Konferencja „Protokół nowoczesnej opieki okołooperacyjnej ERAS – w teorii i praktyce. Punkt widzenia anestezjologa i chirurga”

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinika Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza przy współpracy Zespołu Żywieniowego Szpitala oraz fundacji „Żyję i Rosnę” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu zapraszają na konferencję naukowo-szkoleniową z cyklu: Anestezjologia Interdyscyplinarna pt.: „Protokół nowoczesnej opieki okołooperacyjnej ERAS – w teorii i praktyce – punkt widzenia anestezjologa i chirurga.” Konferencja odbędzie się 18 września (wtorek) 2018 r.,

Wakacyjny Poradnik Pacjenta

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Jednak zawsze może pojawić się konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej. Dlatego wyjeżdżając nad morze, jezioro czy w góry, pamiętajmy o tym, żeby przygotować się na ewentualną konieczność skorzystania z opieki zdrowotnej poza miejscem naszego zamieszkania. W tym celu Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował Wakacyjny Poradnik Pacjenta, którego wersję elektroniczną prezentujemy poniżej:

WAKACYJNY PORADNIK PACJENTA