Szukaj

Konferencja „Protokół nowoczesnej opieki okołooperacyjnej ERAS – w teorii i praktyce. Punkt widzenia anestezjologa i chirurga”

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinika Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Jurasza przy współpracy Zespołu Żywieniowego Szpitala oraz fundacji „Żyję i Rosnę” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu zapraszają na konferencję naukowo-szkoleniową z cyklu: Anestezjologia Interdyscyplinarna pt.: „Protokół nowoczesnej opieki okołooperacyjnej ERAS – w teorii i praktyce – punkt widzenia anestezjologa i chirurga.” Konferencja odbędzie się 18 września (wtorek) 2018 r.,

Wakacyjny Poradnik Pacjenta

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Jednak zawsze może pojawić się konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej. Dlatego wyjeżdżając nad morze, jezioro czy w góry, pamiętajmy o tym, żeby przygotować się na ewentualną konieczność skorzystania z opieki zdrowotnej poza miejscem naszego zamieszkania. W tym celu Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował Wakacyjny Poradnik Pacjenta, którego wersję elektroniczną prezentujemy poniżej:

WAKACYJNY PORADNIK PACJENTA

Wszczepienie protez po raz pierwszy w Klinice Urologii

12 lipca w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza po raz pierwszy w naszym ośrodku przeprowadzony zostanie zabieg wszczepiania protezy prącia. Zaburzenia erekcji to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Choroba ta rozwija się powoli i dotyka coraz większą liczbę chorych, a co najważniejsze coraz młodszych mężczyzn. Impotencja może być wynikiem zabiegów chirurgicznych,

KOMUNIKAT DLA PACJENTÓW

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2018 roku Poradnia Kardiologiczna dla Dzieci w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza przestaje funkcjonować. Najbliższa Poradnia Kardiologiczna dla Dzieci zlokalizowana jest w Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego ul. Chodkiewicza 44. Istnieje możliwość uzyskania kopii dotychczasowej dokumentacji medycznej, po złożeniu wniosku przez prawnego opiekuna dziecka. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy rejestracji Poradni Dziecięcych.

5 km w stronę Życia

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym Bieg w stronę Życia organizowany przez Katedrę i Zakład Opieki Paliatywnej Szpitala Jurasza. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Gwarantujemy atrakcyjną trasę biegową w Myslęcinku,

Komunikat

Informujemy, że w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 r.) Laryngologiczna Izba Przyjęć zostaje przeniesiona do gabinetu nr 3047 (III piętro przy Klinice Otolaryngologii).

Prof. Arkadiusz Jawień Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

Miło nam poinformować, że 15 czerwca 2018 r. prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień Kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii naszego szpitala objął funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej na kadencję 2018-2020. Profesor Arkadiusz Jawień specjalizuje się w chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii. Główne zainteresowania naukowe Profesora to chirurgia wewnątrznaczyniowa, badania przesiewowe w tętniaku aorty brzusznej,

Dr Jan Adamowicz laureatem prestiżowej nagrody im. prof. Tadeusza Krzeskiego

Miło nam poinformować, że dr Jan Adamowicz, lekarz z Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej naszego szpitala został laureatem najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Urologicznego za najlepszą pracę doktorską obronioną przez członka PTU. Jego praca pt. „Próba odtworzenia środowiska dla prawidłowej regeneracji ściany pęcherza moczowego, badania eksperymentalne” uzyskała najwyższą notę Kapituły im.

Transplantologia – punkt widzenia anestezjologa, chirurga i prawnika

Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z Katedra i Kliniką Transplantologii i Chirurgii Ogólnej oraz Kliniką Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy serdeczne zaprasza  na konferencję, naukowo-szkoleniową pt. „Transplantologia – punkt widzenia anestezjologa, chirurga i prawnika”, która odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Hotelu „City”.

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018  r. w Hotelu City Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy pielęgniarki pracujące w chirurgii ogólnej i naczyniowej, na oddziałach zabiegowych, pielęgniarki środowiskowe, fizjoterapeutów, rehabilitantów, lekarzy i innych przedstawicieli zawodów medycznych zainteresowanych tematyką Konferencji.