Deklaracja Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

Naczelną zasadą działań podejmowanych przez personel Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy jest dbałość o zdrowie dziecka w wymiarze jego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego. Personel szpitala działa dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie, jest otwarty na różnorodność, traktuje dziecko z szacunkiem, uwzględnia jego potrzeby oraz respektuje prawa dzieci i młodzieży. Będziemy podejmować wszelkie uzasadnione kroki w celu promowania bezpiecznych praktyk, które minimalizują ryzyko traumatyzacji dziecka w wyniku pobytu w szpitalu oraz ochrony dzieci przed krzywdą, nadużyciami i wykorzystywaniem. Niedopuszczalne jest stosowanie wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Personel szpitala, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych oraz swoich kompetencji.

Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem

Załącznik nr 1 Zasady bezpiecznego zatrudniania personelu

Załącznik nr 2 Zasady bezpiecznego kontaktu personelu z dzieckiem-pacjentem

Załącznik nr 2a Zasady kontaktu personelu z dzieckiem-pacjentem (wersja dla dzieci)