Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Katedra Patomorfologii Klinicznej oraz Zakład Patomorfologii Klinicznej zapraszają uczniów szkół licealnych na warsztaty pt. „Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa”. Podczas zajęć przeniesiemy się do świata szkiełek, mikroskopowania oraz barwnych reakcji. Sprawdzimy czym różni się kolor prawidłowej i patologicznej tkanki. Rozwikłamy zagadkę ukrytą w tajemniczych kostkach parafinowych i sprawdzimy co pływa w formalinie. Celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności badawczych i kreatywności wśród uczniów szkół licealnych. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zapoznania się z pracą patomorfologa, diagnosty laboratoryjnego oraz biotechnologa. Warsztaty będą składały się z części wykładowej oraz praktycznej. Uczniowie zwiedzą laboratorium Zakładu Patomorfologii Klinicznej, zapoznają się z obrazami mikroskopowymi próbek różnych narządów, a podczas zajęć ćwiczeniowych samodzielne wykonają szereg ciekawych doświadczeń.

PLAKAT INFORMACYJNY